whatsapp durumları

Kısa whatsapp

Komik

Reklamlar

Sesli Arama Yapanlar Dikkat

Whatsapp Sesli Arama Yapanlar Dikkat

Whatsapp dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan bir haberleşme uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet vermekte olan Whatsapp son aylarda yeni hizmetleriyle de büyük ilgi toplamayı başardı. Bu hizmetlerin başında ise sesli arama özelliği gibi oldukça büyük çaplı projeler yer aldı. Günümüzde internet aracılığıyla sesli arama yapabileceğiniz bazı platformlar bulunmaktayken ücretsiz ve kaliteli bir haberleşme yapabileceğiniz uygulamalar henüz bulunmuyordu.

Sesli arama özelliği ücretsiz olan ve gün içerisinde binlerce kişinin kullanmakta olduğu Whatsapp aslına bakarsanız her ne kadar ücretsiz gibi görünse de cebinizden bir şekilde ücret ödemektesiniz. Bahsettiğimiz bu ücret ise internet paketinizden gitmekte olan MB miktarlarıdır. Arkadaşlarınızla, eşinizle veya dostunuzla yapacağınız sesli görüşmelerde internet paketinizden yüklü miktarda veri kullanılmaktadır. Whatsapp sesli arama özelliğiyle bir dakika konuşma yapmanız halinde internet paketinizden 1,3 MB veri kullanmaktadır. Bu sebeple de internet paketiniz hızlı bir şekilde tükenecektir.

Bu sebeple de Whatsapp sesli arama özelliğini kullanırken kendinizi kaptırıp internet paketinizin limitini unutmamanızı öneriyoruz. Çünkü özelliği kullanmaya başlayan birçok kişi internet paketlerinin henüz ayın başındayken bittiğini fark etmesi bu uygulamanın kullanılırken dikkat edilmesi gerektiğini gösteriyor. Yani kısacası Whatsapp sesli arama özelliği her ne kadar ücretsiz gibi lanse edilse de aslında internet paketinizi çok hızlı bir şekilde tüketmekte ve bu da internet paketinizin çabucak bitmesine neden olmaktadır.

Bu haber 6 Kasım 2015 tarihinde tarafından Whatsapp Bilgileri kategorisi altına yazılmış. ve Yorum yapılmamış

Benzer yazılar

Whatsapp Durumuzu Bizimle Paylaşın

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar

wpDiscuz

Rastgele yazılar


Reklamlar


Facebook Grubu

Reklam

© 2021 Copyright Sitemizde birbirinden güzel ve eğlenceli whatsapp durumları bulabilirsiniz.