whatsapp durumları

Kısa whatsapp

Komik

Reklamlar

Whatsapp Yurtdışından Arkadaş Ekleme

Whatsapp Yurtdışından Arkadaş Ekleme nasıl yapılıyor onu anlatalım. Bu konuda bilgisi olmayan ve yanlış yapanlara yardımcı olacağız. Yurtdışındaki sevdiklerinizle anlık mesajlaşmak sizinde hakkınız Whatsapp üzerinden bu işlemi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Bilindiği gibi her ülkenin kendi ait ülke kodu vardır. Burada önemli noktalardan bir tanesi de bu, buna dikkat etmek ve hangi ülke numarasını telefonumuza kaydetmek istiyorsak onunla işlem yapmamız gerekiyor.

 

Yapılması gerekenleri adım adım anlatalım. Yurtdışındaki eklemek istediğimiz numarayı eklerken başına (+) ardından ülke kodunu ve numarasını girmeniz gerekiyor. Burada kafanız karışmadan eklemek istiyorsanız, arama yapar gibi eklemek en mantıklısı olacaktır. Doğru ekleme yapmak için muhakkak ülke kodunu doğru girmek gerekiyor. Örnek vererek açıklayacak olursak Almanya’nın ülke kodu (49)dur. O yüzden bu ülkeden bir numara eklemek istiyorsak numaranın başına +49 eklemek gerekiyor. Her ülkenin farklı kodları

Olduğunu unutmayın. Örnek bir kodlama ve numara verecek olursak (+49123456789) şeklinde bir numara girişi yapılacaktır.

 

Baştaki sıfırları ve özel arama kodlarını eklemediğinizden emin olun. Burada önemli bir nokta daha var ülke kodu ve alan kodu arasında 9 olması gerekiyor. Doğru ülke kodu ve numarayı eklediğinizden emin olduktan sonra işlem yapınız.

 

Sorununuz hala devam ediyorsa, ya yanlış bir ekleme yapıyorsunuz ya da farklı bir sorun olabilir. Destek almak için Whatsapp mail adresine sorun ile ilgili sorular sorup yardım isteyebilirsiniz.

Bu haber 15 Temmuz 2015 tarihinde tarafından Whatsapp Bilgileri kategorisi altına yazılmış. ve Yorum yapılmamış

Benzer yazılar

Whatsapp Durumuzu Bizimle Paylaşın

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar

wpDiscuz

Rastgele yazılar


Reklamlar


Facebook Grubu

Reklam

© 2021 Copyright Sitemizde birbirinden güzel ve eğlenceli whatsapp durumları bulabilirsiniz.